Настільні ігри для розвитку дітей це чудовий спосіб покращити цілу купу вмінь. Вони не лише розвивають аналітичні здібності, але й збільшують увагу і навчають мислити стратегічно. Якщо вам цікаво, як саме вдосконалити всі ці навички за допомогою настільних ігор — цей текст стане вам у нагоді.
Чому дітям корисно грати в настільні ігри?
Ви, як батьки, повинні розуміти, що дитячі ігри настільні це не лише розвага. Це також корисний допоміжний інструмент. Ми можемо виділити два основні аспекти, які позитивно впливають на дітей: розвиток когнітивних та соціальних вмінь. Давайте детально розглянемо, в чому ж полягає користь, про яку всі говорять.
- Настільні ігри вимагають від дітей аналізувати все, що відбувається. Вони повинні самостійно приймати рішення і робити висновки. Ігри для розвитку розуму допомагають визначити, яким був вчинок: позитивним чи негативним.
- В ході гри діти вчаться зосереджуватися на завданнях, відстежувати ходи та помічати деталі. Тож настільні ігри впливають на покращення уваги та концентрації.
- Деякі цікаві ігри для дітей стимулюють пошук нестандартних рішень та оригінальних стратегій. Тому настільні ігри для дітей для розвитку логіки також сприяють покращенню креативності.
- Настільні ігри провокують до спілкування та обговорення. Цей пункт неабияк важливий для нашої команди, адже більшість наших ігор націлені на розвиток комунікації дітей та батьків. Діти вчаться пояснювати свої думки, слухати інших та знаходити спільні рішення.
- І, звісно ж, досягнення успіху в грі підвищує самооцінку дитини та дає їй відчуття впевненості у своїх силах. Тож користі, яку із собою несуть розвиваючі настільні ігри, є чимало.
Як настільні ігри впливають на розвиток дитини?
Ми вже з’ясували, що настільні ігри для розвитку дитини несуть величезну користь. Давайте тепер розглянемо цей процес детальніше, зосередившись саме на механізмах впливу.
- Імітація реального світу: Цікаві настільні ігри створюють спрощену модель реального світу, де дитина може побачити, як діяти в різних життєвих ситуаціях.
- Активізація різних зон мозку: Під час гри у дітей залучені різні зони мозку, відповідальні за розвиток розуму, логіки, пам’яті, уваги, креативності та емоцій.
- Соціалізація: Настільні ігри — це прекрасна можливість для дітей навчитися розуміти інших людей, дотримуватися правил, та вирішувати конфлікти.
- Емоційний розвиток: Діти переживають різні емоції: радість, смуток, злість, розчарування. Отож, настільні ігри допомагають краще розуміти свої почуття.
Поради та рекомендації щодо підбору ігор для дітей від Memo Games
У нашому асортименті є кілька бестселерів, які точно сподобаються вашим дітлахам.
“Між Нами: Kids” — це карткова гра для дітей, яка чудово підійде тим, хто хоче розговорити свою малечу. Гра налічує 150 запитань, ретельно розроблених разом із психологом. Обирайте “Між Нами: Kids”, якщо прагнете побудувати довірливі стосунки із дитиною та виростити впевнену в собі особистість.
“Між Нами: Teenagers” — це також гра, яка містить 150 запитань, але розрахована на дітей від 14 років. Проте, якщо ви впевнені, що ваш підліток готовий до розвитку глибокої та близької розмови — радимо обирати саме цей варіант. Ця гра також стане у нагоді, якщо ви вже маєте “Між Нами: Kids” і хочете знайти більше тем до обговорення з дитиною.
Інші популярні настільні ігри, які стануть цікаві для дітей — це “Хронологія” (історична гра), або ж “Гра Слів” (допоможе розвинути словниковий запас). Тож обирайте веселі ігри для дітей, які будуть і вам до душі, та проводьте більше часу у теплому сімейному колі.